• Telefon: 0216 630 14 53
  • Fax: 0532 545 21 94
  • Mail: bilgi@pleksiplakalik.com

Haberler


611 Okunma

Pleksi Plaklık

 

Pleksi Plakalık Nedir?

 

 

Pleksi nedir?

 

 

Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik bir malzemedir.

Kullanım alanları tabelalar, iç tasarımlar,lüx dış cephe kaplamalarında kunanılan dış etkenlere karşı uzun süreli dayanaklılık gösteren  uzun ömürlü pvc den imal edilmiş bir maddedir.
Sert ve parlak dış yüzeyiyle yapılan çalışmalara görsellik katmaya yardımcı olur.
Ayrıca ısıyla istediğiniz şekli kolayca alır.
 
 

Pleksi Plakalık Nedir? 

 

Pleksi plakalık aracınızın modern görünümünü tamamlayan, son zamanlarda bir çok araç sahibi tarafından tercih edilen plakalık modelidir.

Pleksi plakağın tasarımı ve nasıl olacağı sizin hayal gücünüz ile sınırlıdır. Bunun yanında genel anlamda standartlaşmış olan tasarımlarda mevcuttur. Örneğin; AMG Pleksi Plakalık, BMW M Pleksi Plakalık,Wolkwagen Scirocco Pleksi Plakalık,Honda Mugen RR Pleksi Plakalık, Ford ST Pleksi Plakalık, Audi S-Line Pleksi Plakalık,Porsche Cayenne - Panamera Pleksi Plakalık.Citroen Pleksi Plakalık,Ferrari Pleksi Plakalık,Hyundai Pleksi Plakalık,İnfiniti Pleksi Plakalık,Lanborghini Pleksi Plakalık,Maserati Pleksi Plakalık,Mazda Pleksi Plakalık,Mini Pleksi Plakalık,Peugeot Pleksi Plakalık,Renault Pleksi Plakalık,Saab Pleksi Plakalık,Subaru Pleksi Plakalık,Toyata Pleksi Plakalaık,Wolsvagen Pleksi Plakalık,Volvo Pileksi Plakalık.Bu Tasarımları ürünler bölümünde veya foto galeri bölümünde görüntüleyebilirsiniz.Pleksi plakalığın en çok tercih edilenleri aracın markasının aynı yazı fontu ile pleksi plakalığa uygulanmış halidir.

Pleksi Plakağı satın almayı düşündüğünüzde ilk yapmanız gereken hayal etmektedir. Yani kendi içinizde tasarım yapmalısınız. Bu Tasarımlar Aile fertlerinin İsimleri - Aracınızın markası - Taraftarı olduğunuz takımın logoları - şirketinizin logoları - vs. gibi olabilir.

Pleksi Plakalık Çift kat pleksiden imal edilir. Darbe haricinde kırılmaya karşı dayanıklıdır.Pleksi plakalık lazer kesim makinası kullanılarak üretilir.Pleksi Plakalığın piyasada çok çeşitleri vardır.Sticker- Boyama vs. fakat en dayanklısı lazer kesimdir. Boya solma veya dökülme gibi bir prroblem ile karşılaşmazsınız.Pleksi Plakalık birbirine özel yapıştırıcısı olan 
kloroform ile yapıştırılır.Kloroformun özelliği pleksinin sıvı halidir.Yani maximum yapışma sağlar.


 
 
 
 

Pleksi Plakalık Montajı

 

 

Önce var olan plakanızın siyah kenarları kesilir bu işlem çok dikkatli yapılması gerekir geri dönüşü yoktur.İsterseniz App Plaka hizmetimizden yararlanıp yeni plaka bastırabilirsiniz. Kesimden sonra plakanın etrafına 3m çift taraflı bant  yapıştırılır.
Pleksi Plakalık Aracın durumuna göre silikon ve çift taraflı bant ile veya vida ile araca takılır.
Plakalık monte edildikten sonra plakada boşaltılmış bölüme hassasiyetle yapıştırılır. Son işlem olarak üzerinde koruyucu jelatin çıkarılır ve kullanıma hazırdır.